Maskeliyken Dikkat!

Maske takarken mutlaka burnunuzdan nefes alıp verin. Burnun iç yapısının görevi havayı ısıtmak, zararlı partiküllerden bizi korumak.

Ağızdan nefes alırsanız ağzınızı ve devamında akciğerlere kadar giden bölgeyi kurutmuş ve enfeksiyonlara karşı duyarlı hale getirmiş olursunuz.

Burnun, ağzın nemli kalması salgın günlerinde çok önemli. Kaloriferlerden ötürü özellikle uyurken nefes almakta güçlük çekilebiliyor. Burnunuzun içine süreceğiniz susam yağı ile çok daha rahat uyuyabilir, sabah dinç kalkabilirsiniz.

Genel olarak kış aylarında cildimiz kurur. Banyodan sonra tüm vücudunuzu daha ıslakken nemlendirirseniz cildinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

İlkbahara sağlıkla ulaşmanıza yardımcı olacak sabah rutini;

Her sabah, uyanır uyanmaz dilinizin üstünü sıyırın ve gece boyu dilinizde birikmiş toksinlerden kurtulun.
Bir gün var bir gün yok ağzınızın içinde iki, üç dakika soğuk sıkım susam yağı veya hindistan cevizi yağı ile çalkalayın. Daha uzun yapabiliyorsanız daha da iyi(Ben susam yağını tercih ediyorum). Yağın beyaz köpürmüş olması, toksin atımını gösterir. Yutmaktan kaçının.
Güne ılık, limonlu su ile başlayın. Sindirimi rahatlatır, kafein ihtiyacını azaltır, bağışıklığı güçlendirir, zayıflamaya yardım eder, cilt lekelerine iyi gelir ve viral enfeksiyonla savaşır.

Modern insan rekabet ettiği için değil paylaşmayı bildiği için bugüne kadar yeryüzünde hayatta kalmayı başardı. Beğen ve paylaş.

Daha detaylı bilgi için tıkla Daha Enerjik Yaşamak İçin Öneriler

Bir Cevap Yazın

%d